Hoşgeldiniz!

200 TL ve üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Teknik: Düz, Çift 3-Drop Peyote Dikim Tekniği

Tek boncuk yerine aynı anda 3 boncuk eklemeye dayalı olan 3-drop peyote dikim tekniği, temel çift sayılı peyote dikim tekniğinin bir çeşitidir.

 

 Flat, Even 3-Drop Peyote Stitch

 

 

Malzemeler

  • Boncuklar (Delica Kum Boncuklarını kullanmanızı öneririz)
  • D tipi boncuk ipi
Araçlar
  • 10 veya 12 numara iğne
  • Makas

Öneri: Bu teknik, çeşitli boyut ve şekillerdeki kum boncuklarıyla uygulanabilir. Mamafih, Delica Kum Boncukları bu teknikte mükemmel şekilde uyum sağlayacaktır, örülmüş tuğlalar misali...

 

 Step 1  Step 2  Step 3
Adım 1
1.5 metrelik ipi 12 numara iğneye bağlayın. Bir boncuğu stop(durdurma) boncuğu olarak seçin ve iğneyi bu boncuğun deliğinden geçirin. Sonra boncuğun etrafında yarım tur atıp ilk başta iğnenin geçtiği boncuk deliğinden iğneyi tekrar geçirin. Böylece ip boncuğun etrafını sarmış olacak. Stop boncuğu geçici olarak kullanılacak olup ileride çıkarılacaktır. Bu, işe başlarken boncuklarınızın kayıp gitmesini önleyecektir.

Adım 2

Düz, çift 3-drop peyote tekniğini uygulamaya başlamak için çift bir sayıya eşit olacak şekilde boncukları ipe dizin. Unutmayın, toplam boncuk sayısı üçe bölündüğünde bir çift sayıya eşit olmalı. 3-drop peyote tekniğinde 4 sütun örmek için ipe 12 boncuk dizin. Bu boncuklar ileride ilk 2 satırı oluşturacak.

Adım 3

İpe 3 boncuk dizin. Son 3 boncuğu atlayın. İpi bir sonraki 3 boncuktan geçirin.

 Step 4  Step 5  Step 6

Adım 4

İpe 3 boncuk dizin. 3 boncuk atlayın ve bir sonraki 3 boncuktan ipi geçirin. Şu an ip ilk üç boncuktan dışarı çıkıyor.

Adım 5

Sonraki satıra 3 boncuk daha dizerek başlayın. İlk 3 boncuğu atlayın ve ipi bir sonraki üstte kalan 3 boncuktan geçirin.

Adım 6

İpe 3 boncuk daha dizin. 3 boncuk atlayın ve ipi üstte kalan sonraki 3 boncuktan geçirin. İp bir önceki satırın ilk 3 boncuğundan çıkana kadar bu şekilde devam edin. Şu an 4 satır tamamlandı.

 Step 7  To End a Thread<br>Step 8  Step 9

Adım 7

İstenilen uzunluğa ulaşmak için 4. ve 6. adımları tekrarlayarak yeni satırlar eklemeye devam edin.

Adım 8 - Bir İpi Sonlandırmak

İpiniz, bir defaya mahsus olarak çalışmak için çok kısa kalacak. İp 8-10 cm kaldığında çalıştığınız satırı bitirin. Böylece ip, bileziğin kenarından sarkar vaziyette kalacak.

Adım 9

İpinizi bir önceki satır başından sonuna kadar boylu boyunca geçirin. İpi en az bir satır geçirdikten sonra ucundan sarkan kısmı keserek düzeltin.

 How to Add a New Thread<br>Step 10  Step 11  Step 12

Adım 10 - Yeni İp Eklemek

12 numara iğneye yaklaşık 120 cm ip bağlayın. Sonra önceki ipten kalan son parça ipinizi çıkardığınız boncuğun yanındaki boncuğa ipi geçirin. 15 cm’lik bir kuyruk bırakın.

Adım 11

Satır boyunca ipi geçirin. İp diğer taraftaki son boncukların içinden geçip çıkana kadar devam edin.

Adım 12

Kaldığınız yerden örmeye devam edin.

 Step 13  Step 14  

Adım 13

Örmeyi bitirdiğinizde stop boncuğunu çıkartın. Kuyruktaki ipe iğneyi bağlayın ve ip fazlalığını Adım 9’da tarif edildiği gibi bileziğin içine geçirin. Aynı şekilde kalan diğer ipleri de aynı metotla örün ve fazlalıkları keserek düzeltin.

Adım 14

TEBRİKLER, ‘’Düz, Çift 3-Drop Peyote Tekniği’’nin temellerini öğrendiniz.